Õpirände võimalused

Õpirände võimalused
 

Erasmus+

Kui sul on soov minna vahetusüliõpilaseks, siis on kõige lihtsam teha seda Erasmus+ programmi toel. Erasmus+ õpirändes võid osaleda mitu korda, seda ka ühe õppeastme jooksul, kuid kokku kuni 12 kuud ühes õppeastmes. Osaledes Erasmus+ õpirändes on sul võimalus saada stipendiumi, mis aitab sul välismaal elamise ja õppimisega seotud kulutusi (osaliselt) katta. 

Erasmus + programmi kaudu on võimalik osaleda:

  • Erasmus+ Euroopa-siseses (Erasmus+ Europe) ehk programmiriikide vahelises õpirändes.
    Erasmus+ Euroopa-sisese õpirände kaudu on võimalik minna õppima järgmistesse riikidesse: Austria, Belgia, Bulgaaria, Hispaania, Holland, Horvaatia, Iirimaa, Island, Itaalia, Kreeka, Küpros, Leedu, Liechtenstein, Luksemburg, Läti, Malta, Norra, Poola, Portugal, Prantsusmaa, Põhja-Makedoonia Vabariik, Rootsi, Rumeenia, Saksamaa, Serbia, Slovakkia, Sloveenia, Soome, Taani, Tšehhi, Türgi, Ungari.
     
  • Erasmus+ üleilmses (Erasmus+ ICM) ehk programmiväliste riikide kõrgkoolidega korraldatud õpirändes, mille eesmärk on toetada üliõpilaste ning akadeemiliste ja mitteakadeemiliste töötajate õpirännet kolmandate riikide partnerülikoolide ja Euroopa kõrgkoolide vahel. Erasmus+ üleilmne õpiränne võimaldab üliõpilastel õppida vahetusüliõpilasena väljaspool Erasmus+ programmiriike asuvates partnerkõrgkoolides, kellega on Tartu Ülikoolil sõlmitud partnerleping.
     
  • lühiajalises põimitud õpirändes, mille puhul on tegemist füüsilise ja virtuaalse õpirände kombinatsiooniga. Nt pakub Enlight võrgustik põimitud intensiivkursusi (BIP) kõigi õppeastmete üliõpilastele ja kursusel osalemiseks saab taotleda programmi „Erasmus+“ lühiajalise põimitud õpirände toetust. 

    NB! 2024/25. sügissemestriks saab Enlight BIP kursustele kandideerida 15. aprillini. Vaata kursuseid siit!


Nimekiri väliskõrgkoolidest, kellega TÜ valdkonnad on sõlminud partnerlepingu, on leitav SoleMOVE keskkonnast. Vaata täpsemalt, kuidas leida endale sobiv partnerülikool siit.

Rohkem saad lugeda Erasmus+ programmi võimaluste ja tingimuste kohta siit.

 

Koostöölepingud partnerkõrgkoolidega

Väljaspool Erasmus+ programmi on Tartu Ülikoolil sõlmitud koostöölepinguid üliõpilasvahetuseks üle kogu maailma. Partnerülikoolidesse kandideerimine toimub läbi TÜ rahvusvahelise õpirände keskuse ning avaldused tuleb esitada kuulutuses mainitud tähtajaks SoleMOVE keskkonda. 

Igal partnerülikoolil on oma kindlad nõudmised kandideerimisele. Ülevaade partnerülikoolidest, mis praegu üliõpilasvahetuses osalevad, ja nende kandideerimisinfost on leitav siit.

 

Teised koostööprogrammid

Lisaks osaleb TÜ neljas suures koostööprogrammis, mis võimaldab samuti välismaale õppima suunduda. Nende raames on võimalik minna õppima Šveitsi, Brasiiliasse, Austraaliasse ning Ameerika Ühendriikidesse.

Neist enamike puhul tuleb kulutused majutusele, toidule, reisile, viisale ning õppematerjalidele üliõpilasel endal kanda. Tutvu erinevate stipendiumivõimalustega õpirände stipendiumite lehel.

 

Põhjalikuma info välismaal õppimise ja käimasolevate kandideerimiste, sihtkohtade ning kandideerimistingimuste kohta leiad TÜ kodulehelt.


 

taimesein

Sel nädalavahetusel toimub 50. teoreetilise bioloogia kevadkool

Magistritööde kaitsmine geoloogia osakonnas 2024

Geoloogia osakonna magistritööde kaitsmine 2024