Petrofüüsika labor

Petrofüüsika laboris mõõdetakse kivimite ja setete füüsikalisi omadusi: tihedust, poorsust, magnetilist vastuvõtlikkust ja jääkmagnetiseeritust.

Image
Laborikaal KERN

Tiheduse ja poorsuse mõõtmiseks kasutatakse traditsioonilist Archimedese meetodit, kaaludes kivimit õhus ja vees (kaal KERN EMB-V). Poorsuse ja maatrikstiheduse iseloomustamiseks kaalutakse kivimeid veega küllastatud ja kuivatatud olekute juures.

 

 

 

 

 

Image
Mõõteseade KLY5

Magnetilise vastuvõtlikkuse mõõtmiseks kasutatakse AGICO Inc. poolt loodud suure tundlikkusega instrumenti nimega KLY5. Aparaat võimaldab mõõta magnetilist vastuvõtlikkust erinevate temperatuuride (-190 kuni +700 °C) ja väljatugevuste (5-750 A/m) juures. Lisaks saab iseloomustada vastuvõtlikkuse anisotroopiat.


 

 

 

 

Image
Pöördmagnetomeeter

Jääkmagnetiseerituse mõõtmiseks kasutatakse AGICO pöördmagnetomeetrit JR-6A. Instrumendi abil mõõdetakse kivimite jääkmagnetiseerituse tugevust ja suunda. JR-6A kombinatsioon demagnetiseerijatega (termiline demagnetiseerija MMTD ja vahelduvvälja kasutav demagnetiseerija LDA5) võimaldab paleo- ja arheomagnetiliste uuringute teostamist.

 

 

 


 

Image
Demagnetiseerijad

 

 

 

 

 

Demagnetiseerijad

Publik

Tule kuula doktorantide põnevaid välkloenguid ja vali oma lemmik!

Teabetunni kaanefoto

Doktorandilt doktorandile: miks ja kuidas võtta oma teadustöö kokku kolme minutiga?

Kolme minuti loengute konkursi ingliskeelne esikolm

Kolme minuti loengute konkurss ootab osalema südikaid doktorante