Kus töötavad keskkonnatehnoloogia eriala lõpetajad?

Pärast lõpetamist on keskkonnatehnoloogia spetsialiseerumisega spetsialistide töökohad seotud Kliimaministeeriumi, Keskkonnaagentuuri, PRIA, Eesti Keskkonnauuringute Keskuse, Keskkonnaameti ja paljude keskkonnaseire ja -kaitse ning keskkonnamõjude hindamise ja auditeerimisega tegelevate riiklike ning eraorganisatsioonidega. Sõltuvalt spetsialiseerumise suunast võivad meie lõpetajad tulevikus töötada näiteks keskkonnakonsultandi, keskkonnamõju hindaja, vee- või õhukvaliteedispetsialisti, keskkonnainspektori, jäätmemajanduse spetsialisti, andmeanalüütiku, kaugseire spetsialisti või ökoloogilise taastamise projektijuhina.

Õpinguid saab jätkata magistriõppes Tartu Ülikooli ja Eesti Maaülikooli ingliskeelsel ühisõppekaval "Keskkonnajuhtimine kliimamuutuse tingimustes", mille lõpetajad töötavad erinevates valitsusasutustes, tööstuses, EL-i asutustes ja valitsusvälistes organisatsioonides. Samuti on võimalik karjääri teha rahvusvahelistes organisatsioonides, nagu näiteks Maailmapank ja OECD. Magistrikraadi saamise järel on võimalik jätkata kas doktoriõppes või asuda tegutsema keskkonnajuhtimise valdkonnas.

Siin saate tutvuda mõnede keskkonnatehnoloogia eriala vilistlastega, kes tutvustavad oma praegusi töökohti ja räägivad ka sellest, kuidas ülikoolis õpitu nende igapäevatöös rakendust leiab.

Stipendiumid

Doktorantuur

Doktoriõppe konverentsile oodatakse posterettekandeid

Tudengid õppimas