Geoloogia doktoriõpe

Geoloogia doktoriõpe kuulub elu- ja maateaduste doktoriõppe programmi. Geoloogia doktorieriala on kaasaegsetele teadusuuringutele keskenduv programm, mille põhiosa moodustab teadus- ja arendustegevus geokeemia ja mineraloogia, isotoopgeoloogia, paleontoloogia ja stratigraafia ja rakendusgeoloogia uurimisrühmades. Maailma tipptasemel teadusaparatuur pakub võimalusi uurida rohepöördeks vajalikke kriitilisi maavarasid ja sekundaarseid toormeid, samuti möödaniku kliimamuutuseid ja selle mõju põhjavee varude ning maastike ja inimasustuse kujunemisele. Doktoriõppe läbimine geoloogia erialal annab vajalikud teadmised ja oskused viimaks iseseisva teadlase või õppejõuna läbi teadus- ja arendustegevust ülikoolides või vastava eriala tippspetsialistina avalikus või erasektoris (nt. Eesti Geoloogiateenistus, maapõue ja keskkonnauuringutega tegelevad ettevõtted).

Eriala võimaldab spetsialiseerumist geoloogia-mineraloogia, paleontoloogia-stratigraafia ning rakendusgeoloogia suunal.

Loe programmi kohta lähemalt Tartu Ülikooli kodulehelt.

 

Vastuvõtt geoloogia doktoriõppesse

Alates 2022/2023. õppeaastast on doktorant üldjuhul nii üliõpilane kui nooremteadur, kes töötab Tartu Ülikoolis täiskoormusega. Vastuvõtuks on välja kuulutatud projektide nimekiri, mille hulgast valib kandidaat oma uurimisteema. Põhivastuvõtt toimub 1.05-15.05.2024.

 

VASTUVÕTUKS AVATUD PROJEKTID

Doktorante ja juhendajaid nõustab doktoriõppega seonduvates küsimustes Loodus- ja täppisteaduste valdkonna doktoriõppe keskus. Tutvu ka doktoriõppe eeskirjaga siin.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!